Olandija ar Nyderlandai?

Lietuva – Olandija ir Olandija – Lietuva – vienas iš UAB „Balticall“ įmonės maršrutų, kuriuo pervežame keleivius, siuntas ir įvairius krovinius.

Olandija - visiems gerai žinoma Europos šalis su savo sostine ir vienu didžiausių Europos ir pasaulio uostu Amsterdamu; su žinomu uostu Roterdamu; su visame pasaulyje garsia Tarptautinio Teisingumo Teismo (TTT) būstine Haga.

Olandijos šalies pavadinimai

Olandija dažnai įvardijama arba tapatinama su Nyderlandų pavadinimu, dėl kurio vartojimo išsiskiria net specialistų nuomonės:

Geografas V. Daugirdas nurodo, kad šiai šaliai naudojami 3 pavadinimai, - Olandija, Nyderlandai ir Nyderlandų Karalystė, - ir kiekvienas pavadinimas turi labai konkrečią reikšmę:

  • Olandija suvokiama kaip Nyderlandų regionas, istoriškai susiformavęs iš 12 –os provincijų, tačiau dabar Olandijai priskiriamos tik 2 provincijos: Pietų Olandija ir Šiaurės Olandija.
  • Nyderlandų karalystei priskiriama europinė Olandijos dalis ir teritorija Karibų jūroje ties Venesuela.
  • Nyderlandai – tai europinė Nyderlandų Karalystės dalis.

Kalbininko A. Smetonos nuomone, oficialus šalies pavadinimas – Nyderlandai, arba Nyderlandų Karalystė, o šnekamojoje kalboje vartojama Olandija.

Olandai savo šalį vadina Netherland.

Keleivius ir siuntas vežame į Europinę Nyderlandų Karalystės dalį, – Olandiją, - dažnam Lietuvos gyventojui žinomą kaip žydinčių gėlių kraštą.

Lietuvos gyventojai vyksta į Olandiją ne tik pailsėti ar pasigėrėti nuostabia Olandijos gamta bei neapsakomo grožio gėlių žiedais (ypač kasmetinių gėlių parodų metu), bet ir darbo ar verslo reikalais. Saugiai bei patikimai perveždami ir laiku pristatydami Olandijoje įsikūrusiems tautiečiams reikalingus daiktus, užtikriname tarsi nepertraukiamą ryšį su Lietuva ir joje pasilikusiais artimaisiais.